Wiele osób ignoruje jeden z najważniejszych aspektów mycia samochodu. To oczywiście polerowanie i woskowanie, czyli nadawanie pojazdowi specjalnej powłoki, dzięki której lakier zdecydowanie mniej się niszczy, co sprawia, że karoseria dłużej będzie nam służyła tak, jak powinna. Oto jak należy wykonywać polerowanie i woskowanie i jakich dobrych kosmetyków używać.
Polerowanie
Polerując lakier, usuniemy niedoskonałości karoserii, ochronimy ją przez woskowanie. Drobne zadrapania, plamy i matowe utlenianie należą do typowych wad, które można łatwo usunąć przez polerowanie. Zarys, który można usunąć w domu, można zobaczyć, krzyżując go paznokciem. Jeśli jest większy, konieczne jest pozostawienie tych miejsc profesjonalistom. Jeśli rysa jest dość mała, można oczywiście użyć wysokiej jakości środków do polerowania w połączeniu z odpowiednią procedurą, a samochód powinien wyglądać jak nowy.
Możemy polerować karoserię ręcznie lub maszynowo. Podczas gdy każdy może obsługiwać ręczne polerowanie, tylko doświadczeni użytkownicy i profesjonaliści powinni używać polerki orbitalnej. Jeśli chcesz polerować samochód ręcznie, przygotuj ściereczkę, nałóż na niego płyn do nadawania połysku i poleruj kolistymi ruchami bez nadmiernego nacisku. Naprawdę nie musisz naciskać, bo może to usunąć więcej bezbarwnego lakieru, co byłoby niepożądane dla kondycji lakieru. (https://www.centercar.pl/)
Połysk karoserii
Nałóż połysk na całą karoserię w ten sam sposób. Teraz samochód jest gotowy do nałożenia wosku ochronnego. Zwróć uwagę, że polerowanie z połyskiem nie powinno być używane zbyt często – stosuj tę procedurę tylko wtedy, gdy na samochodzie są niewielkie zadrapania lub jego wygląd jest już wyjątkowo zniszczony. (https://www.centercar.pl/clientcatalogue/akcesoria-do-mycia-i-pielegnacji,2A-4-11-1-0000000141-0000000141.aspx)
Chroń swój czysty samochód za pomocą woskowania. Pod koniec każdego pełnego mycia samochodu powinno nastąpić woskowanie. W tym celu nałóż cienką warstwę wosku ochronnego dobrej jakości, aby chronić powłokę zewnętrzną lakieru przed brudem i uszkodzeniami. Istnieje wiele odmian wosków, ale zasadniczo są one stałe i płynne. Nie ma znaczenia, który wybierzesz, zależy to od twoich preferencji. Jeśli wosk jest produktem wysokiej jakości znanego producenta zapewni równie dobrą ochronę w obu wersjach.
Woski
Stosowanie wosku nie jest skomplikowane i wcale nie jest długie. Aby zrobić to właściwie nanieś trochę wosku na tkaninę lub inny aplikator i wcieraj delikatnie na karoserii samochodu, unikając plastiku, na którym wosk mógłby się zabrudzić. Zawsze czytaj informacje na opakowaniu, aby uzyskać dokładne instrukcje dotyczące korzystania z produktu. Pozwól mu wyschnąć na chwilę, którą przewidział producent, następnie poleruj ponownie woskowaną powierzchnię, tym razem ściereczką z mikrofibry.
Woskowanie i polerowanie nadadzą Twojemu samochodowi wyjątkowy wygląd i sprawi, że na dłużej jego karoseria zachowa niezwykły wygląd i sprawi wrażenie, że samochód jest dopiero co po opuszczeniu salonu. Zadbaj o auto, a odpłaci Ci się wieloletnim działaniem bez niszczenia karoserii.